• Lyžiarsky kurz, Donovaly

• Šup, lyžiarske nohavice,

na chvíľu preč od lavice,

v zdravom tele zdravý duch,

pôjdeme na čerstvý vzduch.

Zlyžujeme Donovaly,

aby sme zdraví zostali.

Gymnázium aj SOŠka,

lyžovačka nepočká.

Celý týždeň na lyžiach,

z kopca nikto nemá strach.

Ubieha nám deň po dni,

lyžiari sme perfektní.

Odhodlania veľa máme,

po páde sa nevzdávame.

Aj keď sme popadali,

sme profesionáli.

Úžasní sme stále boli,

celé telo už nás bolí,

na seba sme hrdí všetci,

že sme zvládli super veci.

Dobre sme sa spolu mali,

ešte by sme lyžovali.

Šup, z lyžiarskych nohavíc,

vraciame sa do lavíc.

Baška Melichová

• Moodboost

• Sme študentská firma MOODBOOST š. f., ktorú založili žiaci 3. G v rámci podnikateľského vzdelávania na hodinách aplikovanej ekonómie. Naše produkty sú zamerané na kvalitu duševného zdravia. Vyrábame spoločenskú zábavnú hru Náladička a cukríky CANDYBOOST. Cukríky sú vyrobené z ovocia, byliniek a želatíny. Spoločenská hra Náladička obsahuje hracie drevené kocky s tváričkami a papierové karty s úlohami pre hráčov, ktoré po ich splnení navodia bezstresovú veselú náladu. Veríme, že o naše produkty bude záujem.

Michal FaltániViceprezident marketingu 3. G

• Ekonomická olympiáda

• Dňa 1. februára 2023 sa konalo krajské kole súťaže Ekonomickej olympiády, ktorú každoročne organizuje INESS, za účelom podpory finančnej gramotnosti žiakov. Súťaž sa konala v priestoroch Ekonomickej fakulty UMB v B. Bystrici. Do krajského kola súťaže postúpili žiaci, ktorí v školskom kole dosiahli stanovený limit percenta úspešnosti. V konkurencii 869 zúčastnených žiakov stredoslovenského kraja sa medzi 60 najúspešnejších riešiteľov zaradili naše žiačky 4. ročníka Janka Cibuľová, Elka Kocková a Ninka Matušovová. Vyhodnotenie testov bude zverejnené v apríli. 50 súťažiacich s najlepšími výsledkami postúpi do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať v máji.
            Žiaci umiestnení v konečnej vyhodnocovacej listine do päťdesiateho percentilu, budú prijatí na
            štúdium EF UMB v B. Bystrici bez prijímacích skúšok. Výsledky zohľadňujú aj iné vysoké
            školy s ekonomickým zameraním.